Ako vybrať krmivo pre králiky

Rad krmív pre králiky Energys hobby vychádza v ústrety potrebám chovateľov i samotných zvierat. Svojím zložením akcentujú fázu výkrmu či účel chovu. V produktovom rade nájdete aj granuly s kokcidiostatikom. Aké krmivo teda vybrať?

V ponuke nájdete krmivá na výkrm králikov, krmivá na odstav mladých králikov alebo pre samice králikov, ale aj špeciálne krmivo pre výstavné králiky

Krmivá pre králiky

Králik Start

Krmivo vyvinuté špeciálne pre mladé králiky, ktoré pomáha významne znížiť úhyn v období okolo odstavu. Používajte ho od začiatku príjmu krmiva do 4 – 6 týždňov po odstave, potom prejdite na výkrmovú zmes. Viac o krmive Králik Start.

  •  Pre mladé králiky do 4 – 6 týždňov po odstave 

Krmivá pre králiky

Králik Klasik Forte

Výkrmová zmes určená na výkrm králikov až do obdobia min. 5 dní pred zabitím. Vďaka obsahu kokcidiostatika znižuje mortalitu zvierat. Viac o krmive Králik Klasik Forte.

  • Vhodné na výkrm do obdobia min. 5 dní pred zabitím
  • Podporuje vysokú mäsitosť a dobrý zdravotný stav
  • Obsahuje kokcidiostatikum

Králik Klasik

Výkrmová zmes je vhodná na celé obdobie výkrmu vrátane záverečnej fázy pred zabitím. Neobsahuje kokcidiostatikum. Viac o krmive Králik Klasik.

  • Podporuje vysokú mäsitosť
  • Vhodné na celé obdobie výkrmu

Králik Gold Forte

Prémiová výkrmová zmes s ideálnym zložením pre gravidné a dojčiace samice. Veľmi dobre sa dá použiť aj na intenzívny výkrm králikov do obdobia min. 5 dní pred porážkou. Podporuje vysokú mäsitosť a rýchly rast králikov. Obsahuje kokcidiostatikum, čím znižuje riziko úmrtnosti. Viac o krmive Králik Gold Forte.

  • Pre gravidné a dojčiace samice
  • Vhodné aj na intenzívny výkrm
  • Obsahuje kokcidiostatikum

Králik Champion

Králik Champion

Krmivo bez antikokcidika určené pre výstavné králiky. Vďaka jedinečnému zloženiu významne podporuje kvalitu a rast srsti, čím pomáha dosiahnuť výborné výsledky na výstavách. Podávajte min. 2 mesiace pred začiatkom výstavnej sezóny. Viac o krmive Králik Champion.

  • Pre výstavné králiky 

Dávkovanie kŕmnych zmesí

Odporúčaná denná spotreba je len orientačná a je závislá od plemená, kondície a fázy rastu daného králika. V daných denných dávkach sa nepočíta s dokrmovaním senom a pod.

Krmivá s kokcidiostatikami nekombinujte s inými krmivami a surovinami (napr. jačmeň či seno), ani s inými kokcidiostatikami. Dodržujte tiež dĺžku ochrannej lehoty a zakrmujte zmes max. 5 dní pred zabitím. 

Kde sa dajú krmivá pre králiky kúpiť?

Krmivá môžete zakúpiť od celého radu distribútorov v Českej republike i na Slovensku. Pozrite sa, ktorý je najbližšie k vášmu domovu. 

Aktualita

E-book

E-book o králikoch zdarma

Registrujte sa k odberu newslettera Energys Hobby a získajte zadarmo e-book Králíci.